شرکت آریانا پارس (سهامی خاص) بعنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان عایقهای صوتی حرارتی پشم شیشه در خاورمیانه در اسفند ماه سال 1382 توسط تعدادی از متخصصان و صاحبان صنایع تاسیس و با همکاری بانک تخصصی صنعت و معدن مبادرت به احداث کارخانه ای با ظرفیت سالانه دوازده هزار تن انواع پشم شیشه در شهرک صنعتی اشتهارد واقع در یکصد کیلومتری غرب تهران نموده که در سال 1385 مورد بهره برداری قرار گرفت. 
تکنولوژی و ماشین آلات خطوط تولیدی این کارخانه از طریق شرکتهای صاحب نام آلمانی و سایر کشورهای اروپایی غربی خریداری گردیده و کلیه محصولات بر اساس استاندارد 162-1361- و استاندارد ملی ایران به شماره 8116 سال 1383 تولید و کنترل میگردد.
استاندارد ملی ایران 8116 در کمسیون های مربوط مورد تجدید نظر قرار گرفت و درسیصد و دومین اجلاسیه کمیته ملی مهندسی ساختمان و مصالح و فراورده های ساختمانی به منظور ارتقاء کیفیت محصول پشم شیشه و استفاده بهینه در ساختمان و تاسیسات در کاهش مصرف انرژی.با بالا بردن ضخامت پشم شیشه رولی حداقل به میزان 5 سانتی متر در تاریخ17/3/1390 توسط موسسه استاندارد موافقت و مصوب گردید.
مصوبه جدید توسط تولید کنندگان این محصول مورد اجرا قرار گرفت.
تکنولوژی و ماشین آلات مورد استفاده در این واحد صنعتی از مدرنترین و پیشرفته ترین فن آوریهای موجود این شاخه صنعتی بوده و فرمولاسیون مواد مصرفی در تولید محصولات مطابق فرمولاسیون کارخانجات پیشرفته اروپایی می باشد و کوچکترین ضرر و زیانی برای سلامتی انسان در بر ندارد.
علیرغم برداشت غیر واقعی افکار عمومی مصرف کنندگان این کالا میدانند که از ماده آزبست در فرمولاسیون پشم شیشه به هیچ وجه استفاده نمیشود.
همچنین تمامی ضوابط و استاندارهای زیست محیطی کشورهای اروپایی بخصوص آلمان در فرایند تولیدی آن رعایت گردیده است.

پرسنل شرکت